Od początku istnienia naszej firmy skupiamy się na innowacjach, a jednym z naszych głównych celów jest neutralizowanie wpływu produkowanych przez nas produktów na środowisko. Pianka polietylenowa oraz folia bąbelkowa to tworzywa sztuczne. Ich zastosowanie jest niezwykle uniwersalne i wszechstronne, a niepowtarzalne właściwości sprawiają, że są niezastąpione w wielu branżach. Niestety odpady z tworzyw sztucznych stanowią nie lada wyzwanie dla środowiska naturalnego. Czy jest na to sposób? Tak – recykling!
Jak recyklingować piankę polietylenową i folię bąbelkową?
Do recyklingu pianki polietylenowej i folii bąbelkowej można podejść na kilka sposobów, stosując przede wszystkim:
– wielokrotne wykorzystanie danego materiału,
– odpowiednia segregacja,
– korzystanie z produktów pochodzących z recyklingu.
Czy wiesz, które tworzywa sztuczne są najbardziej przyjazne dla środowiska? Te, które już zostały wytworzone i są w użyciu. Pamiętaj, by zawsze korzystać z nich tak długo, aż nie stracą one swoich właściwości. Pianka polietylenowa i folia bąbelkowa są niezwykle odporne na rozdarcia – używaj ich wielokrotnie i namawiaj do tego swoich klientów. Zatrzymując w obiegu istniejące materiały, zmniejszasz zapotrzebowanie na produkcję kolejnych tworzyw sztucznych.
Kiedy produkt zostanie wykorzystany do końca umieść go we właściwym kontenerze. Zarówno pianka polietylenowa, jak i folia bąbelkowa mogą być przetwarzane wielokrotnie. Dzięki segregacji śmieci nie musimy produkować niezbędnych materiałów od nowa, tylko korzystamy z istniejących surowców.
W tym miejscu chcemy zwrócić twoją uwagę na ważną rzecz. Do kontenerów na tworzywa sztuczne powinny trafiać tworzywa oddzielone od siebie. Oznacza to, że przed wyrzuceniem odpadów, należy usunąć z nich zbędne elementy. Jeśli pianka polietylenowa trafi do kosza oklejona taśmą to prawdopodobnie nie będzie mogła być poddana recyklingowi.
Co zyskasz na recyklingu pianki polietylenowej i folii bąbelkowej?
Nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować tworzyw sztucznych z naszego życia. Możemy jednak ograniczyć ich powstawanie, właśnie za sprawą recyklingu. Recykling nadaje drugie, trzecie, a nawet setne życie tworzywom sztucznym. Razem dbajmy o to, by tworzywa sztuczne stanowiły jak najbardziej zamknięty obieg!